Różne rozumienie edukacji

Edukacja oznacza różne rzeczy dla różnych ludzi.

 

Istnieje kilka definicji edukacji. Dla niektórych oznacza to możliwość odniesienia sukcesu w późniejszym życiu. Jak również posiadanie umiejętności, które są potrzebne w miejscu pracy. Metody różnią się od siebie, ale często obejmują niezależną naukę, sesje odrabiania zadań domowych z przewodnikiem oraz grupowe zajęcia rewizyjne.

Dlaczego edukacja jest ważna dla dzieci?

Istnieją dwa główne rodzaje edukacji:

 

Nieformalna – technicznie definiowana jako edukacja domowa. Często jest ono prowadzone przez dziecko lub autonomiczne, a nie dodatkowo zorganizowane. Na waszym miejscu z całego serca polecałbym takie podejście do edukacji domowej, a nie inne.

 

Formalna – to właśnie dzieje się w szkołach na całym świecie.

 

Edukacja powinna również obejmować wartości moralne itp. aby sprawdzać postępy i oceniać jej wiedzę z przedmiotów, które są nauczane w czasie lekcji. Na to pytanie nie ma błędnej lub poprawnej odpowiedzi. Zasadniczo jest to pytanie otwarte, które ma na celu skłonienie do myślenia i przedyskutowania go z innymi ludźmi.

 

Osobista edukacja finansowa jest częścią każdej edukacji. Co więcej, powinno ono również polegać na odkrywaniu, jakie talenty/uzdolnienia/umiejętności możesz zaoferować społeczeństwu i światu. Zawsze uważałem, że edukacja jest złożoną kwestią do dyskusji.

 

Bez względu na porządne wykształcenie zawsze będzie ono ważne. Bez względu na to, jakiego rodzaju wykształcenie otrzymacie, upewnijcie się, że jest ono wysokiej jakości.

Technicznie rzecz biorąc, edukacja to o wiele więcej niż zdawanie egzaminu na koniec dnia. Zawsze miała i zawsze będzie dla mnie ważna. To tylko jedna bardzo mała część tego, co klasycznie określa się jako edukację. Innymi słowy, to o wiele więcej niż tylko możliwość monotonnego recytowania każdego słowa z podręcznika.

Jak ważne są w tym wielkim schemacie rzeczy podręczniki i pytania egzaminacyjne? Zawsze musimy być w stanie spojrzeć na ten wielki obraz sytuacji. Bez względu na wszystko. Umiejętności krytycznego myślenia są tak samo ważne jak przyzwoite oceny.

Poprzedni post Co rozumiemy pod pojęciem edukacja ?
Następny post Edukacja z zdobywanie kwalifikacji.

Dodaj komentarz