Hand lettering: czym jest i jakie są jego zalety?

Być może słyszeliście o hand lettering. Jest to bardzo powszechna praktyka, która jest nawet uważana za terapeutyczną. Jest to sztuka zamieniania liter w rysunki, a nie tylko ich pisania. Często jest mylona z kaligrafią, ale jest między nimi wiele różnic.

Każdy może ją ćwiczyć, przestrzegając pewnych zasad sprawności manualnej, np. częstego pisania. Nie potrzebujesz drogich narzędzi, aby zacząć; wystarczy motywacja. Zobaczysz, jak praktyka uczyni Cię ekspertem, bo to właśnie ona jest najważniejsza, by nauczyć się, jak to robić. Celem tej techniki jest sprawienie, by słowa wyglądały jak obrazy. Obecnie jest ona powszechnie stosowana w środowisku akademickim.

Korzyści z zastosowania hand lettering’u w naszym życiu

1. Zwiększa kreatywność

Podczas wykonywania tej techniki, mózg jest zmuszony do podejmowania procesów mających na celu podejmowanie decyzji, takich jak to, jakiego kroju pisma użyć, jakich kolorów użyć i jak ostatecznie będzie wyglądać zamierzona kompozycja. Wszystko to jest idealne, aby wzmocnić proces twórczy, ponieważ celem jest osiągnięcie estetycznego rezultatu.

2. Generowanie pieniędzy

Obecnie praktyka ta może zostać spieniężona. Jeśli odkryłeś, że masz do tego talent, możesz otworzyć sklep internetowy i zacząć oferować swoje usługi lub wykonać kilka spersonalizowanych produktów. Wierzcie lub nie, ale ten rodzaj sztuki przyciąga wiele uwagi.

3. Ma charakter terapeutyczny

Hand lettering sam w sobie jest zajęciem relaksującym. Nie bez powodu filmy z tej praktyki stały się viralowe na portalach społecznościowych, ponieważ są w stanie przekazać poczucie spokoju, zabawy, a nawet chęć zrobienia tego samemu. Inne, liczne terapeutyczne hobby poznasz w https://goraco.pl

4. Uczysz się czegoś nowego

Eksperci sugerują, że uczenie się czegoś nowego przynosi korzyści społeczne, ponieważ jest to sposób na zdobycie większej wiedzy kulturowej i poznanie ludzi o podobnych zainteresowaniach. Chociaż ma też korzyści fizyczne, ponieważ powiększa się centrum językowe w mózgu.

5. Dzielisz się czymś pozytywnym

Ćwicząc, nigdy nie wiesz, jaki wpływ na innych ludzi mogą mieć te słowa zamienione w sztukę. Wielu, którzy już opanowali tę technikę, dzieli się motywacyjnymi frazami w mediach społecznościowych, co uważa się za pozytywny wpływ na otaczający Cię świat. Dzięki temu możesz mieć cel!

6. Zachęca do rozwijania umiejętności motorycznych

Wykonywanie tej praktyki wiąże się z posiadaniem lepszych umiejętności motorycznych, a także koordynacji w obu rękach. Należy jednak wiedzieć, że jest to proces wymagający wytrwałości, szczególnie dla początkujących. Ruch nadgarstka jest niezbędny do skutecznego pisania. Ale nie zniechęcaj się, bo jest to coś, czego wszyscy możemy się nauczyć.

Poprzedni post Co trzeba studiować, żeby pracować w robotyce przemysłowej?
Następny post Zajęcia adaptacyjne w przedszkolu – jakie znaczenie mają dla dziecka?