2 kroki, które sprawią, że czytanie stanie się nawykiem

To, czego nie robimy to czytanie tego, co naprawdę lubimy, ciesząc się tym czasem bez rozpraszaczy. Dlatego dziś chcę, abyś przeczytał ze mną strategię składającą się z 2 bardzo prostych kroków, które pozwolą Ci zacząć czytać coś stałego i co naprawdę sprawia Ci przyjemność.

Wyznacz sobie jasny i osiągalny cel

Chcesz czytać więcej i to jest świetne. Ale co oznacza dla Ciebie więcej czytania? Czy jest to czytanie książki miesięcznie? Spędzanie większej ilości godzin na czytaniu dziennie? Przebijanie się przez co najmniej trzy rozdziały tygodniowo?

Wyznaczenie sobie jasnego i osiągalnego celu jest bardzo ważne i ważne jest, aby spełniał on te dwie cechy.

Mówiąc jasno, mam na myśli to, że dokładnie wiesz, co musisz zrobić, aby poczuć się usatysfakcjonowanym. Możesz zdecydować się na czytanie 20 minut dziennie jednego rozdziału przed snem lub czytać jedną książkę w miesiącu. To drugie rozwiązanie wydaje mi się mniej efektywne, ponieważ nie wprowadza rutyny i na pięć dni przed końcem miesiąca możesz znaleźć się w sytuacji, w której nie przeczytasz ani jednej strony, co bardzo Cię przytłoczy. Chcesz dowiedzieć się również – jak uczyć się efektywnie do sprawdzianu?

Ważne jest również, aby cel był on przystępny cenowo i realistyczny. Trudno jest przejść od zera do stu w ciągu tygodnia, więc możesz czuć się bardziej komfortowo, zaczynając od małych ilości.

Poznaj siebie samego

Zazwyczaj sami jesteśmy swoimi najgorszymi wrogami, a także tymi, którzy znają nas najlepiej. Jeśli wiesz, że zawsze jesteś zbyt zmęczony w nocy lub że wolałbyś obejrzeć serial… Nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę!

Tworzenie nowego nawyku jest skomplikowane, dlatego musisz zacząć stosować wszystkie możliwe strategie. Znasz siebie lepiej niż ktokolwiek inny, ale oto kilka dodatkowych pomysłów:

Zostaw sobie notatki w miejscach, do których wiesz, że będziesz zaglądać. Ustaw alarm kiedy wiesz, że będziesz mieć trochę czasu (może w porze lunchu). Weź do pracy książkę w twardej oprawie lub kup jej cyfrową wersję, abyś mógł ją czytać na swoim urządzeniu mobilnym lub komputerze.

I przede wszystkim, znajdź na to czas! Wiem, że czasami trudno jest znaleźć czas w swoim harmonogramie, ale jeśli jest to dla Ciebie ważne, jestem pewna, że możesz wcisnąć kilka minut tu i tam.

Poprzedni post Co każdy rodzic wiedzieć powinien o egzaminach dziecka? Co zrobić, gdy ma się skryte dziecko?
Następny post Rozwój osobisty i zawodowy? Studia na kierunku psychologia