„Wszystkie Kolory Świata”

Przedszkolaki  z naszego Przedszkola ratują dzieci w Afryce!

Niepubliczne Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi „Akademia Mądrych Sówek” przy Niepublicznej Szkole Podstawowej „Nasza Szkoła” w Katowicach bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF.

Przedszkolaki i uczniowie z naszej placówki będą przygotowywać specjalne, charytatywne laleczki będące symbolem pomocy, jakiej uczniowie chcą udzielić swoim rówieśnikom z Angoli, gdzie dzieci umierają z powodu chorób, którym potrafimy zapobiegać.

 Nasze przedszkole choć nieduże również pragnie mieć swój udział w pomocy innym dzieciom. Z pomocą rodziców  dziadków uszyjemy piękne lale które później wystawimy na aukcji. Być może uda nam się zaprosić do współpracy zaprzyjaźnione placówki kulturalne.

Poprzez udział naszego Przedszkola i Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Nasza Szkoła” w Katowicach w akcji UNICEF, chcemy uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami. Ponadto pokazujemy, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dzieci.

Akcja „Wszystkie Kolory Świata” jest częścią ogólnopolskiej kampanii UNICEF „Uratuj dziecko w Afryce”. O szczegółach przeczytacie: www.unicef.pl/afryka


Udostepnij