Wczesne Wspomaganie Rozwoju w Przedszkolu

Wczesne Wspomaganie Rozwoju w  Przedszkolu

Wczesne Wspomaganie Rozwoju w Przedszkolu jest tematem pytań od Rodziców. Na dwa najczęściej się pojawiające odpowiadamy w tym wpisie:

wczesne Wspomaganie Rozwoju w Przedszkolu

  • Wczesne Wspomaganie Rozwoju w przedszkolu ile planujecie godzin?

Wg. ustawy jest 8 godzin na miesiąc. W naszym przedszkolu jest 8 godzin na tydzień a więc czterokrotnie więcej niż gwarantuje ustawodawca. Cena Wczesnego Wspomagania Rozwoju w Przedszkolu wliczona jest w czesne – dla dzieci z orzeczeniami również bezpłatnie.

 

  • Jak to się stało, że u Państwa w placówce jest aż 8 godzin na tydzień WWR?

Realizacja terapii i zaleceń zależy od schorzenia  jakie posiada dziecko oraz zaleceń i obserwacji. Ilość godzin terapii przydzielana jest po konsultacji wszystkich specjalistów oraz potrzeb dziecka. Jeżeli deficyt rozwojowy dziecka wymaga więcej niż jest ustawowo przewidzianych godzin to zespół Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dzieci przydziela dodatkowe, ponieważ jest dla nas ważne, aby rehabilitacja była dobra i skuteczna.
Jeżeli rehabilitacja jest podstawowa – logopeda, rehabilitant, psycholog, SI, basen lub hipoterapia wchodzi to w skład czesnego. Jeżeli wprowadzane są innego rodzaju terapie – wówczas odpłatność za te dodatkowe ponoszą zainteresowani rodzice. Sposób ćwiczeń – terapii dostosowywany jest do dziecka (jego możliwości, braków, drogi do osiągnięcia jak najlepszych wyników terapeutycznych).
W razie pytań zapraszamy do KONTAKTU

Udostepnij