Uroczystość pasowania na Przedszkolaka

Przedszkole integracyjne z misją

Katowickie Przedszkole Integracyjne Mądrych Sówek powstało, aby zapewnić dzieciom z autyzmem harmonijny rozwój połączony z dobrą zabawą. Specjalnie opracowany program dydaktyczny przygotowuje dzieci do podjęcia edukacji szkolnej i pomaga im w usamodzielnieniu się. Otwierając się na wychowanie integracyjne, nasze przedszkole zapewnia jednocześnie zindywidualizowany program nauczania. Dzięki temu każdy przedszkolak może liczyć na wsparcie i realizację programu dydaktycznego, dostosowanego do swoich konkretnych potrzeb. Atmosfera życzliwości oraz tolerancji sprawia, że dzieci czują się u nas, jak w gronie najlepszych przyjaciół.

Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić maluchom szczęśliwe i bezpieczne dzieciństwo. Nasze drzwi otwarte są dla wszystkich dzieci. Rozwijamy talenty, niezależnie od stwierdzonego orzeczenia o autyzmie lub niepełnosprawności sprzężonej. Dbamy zarówno o rozwój motoryczny, jak i emocjonalny wszystkich przedszkolaków. Wiemy jak wielką moc sprawczą może mieć prawidłowo prowadzona praca terapeutyczna. Dokładamy wszelkich starań, aby indywidualnie dobrać program zajęć do potrzeb grupy i zapewnić dzieciom  warunki do pełnej integracji.

Po miesiącu pracy możemy pochwalić się pierwszym sukcesem.

Wspólnie z dziećmi przygotowaliśmy program artystyczny będący wstępem do uroczystości pasowania na Przedszkolaka. Wszystkie dzieci bardzo chętnie brały udział w próbach i w samym występie. Sam występ mimo, że odbywał się popołudniu a to czas kiedy dzieci są już zmęczone wyszedł świetnie. Dziękujemy Rodzicom za obecność w tym ważnym dla dzieci dniu a Pani Dyrektor za przygotowanie samej uroczystości pasowania. Jak było najlepiej pokazują zdjęcia:

Udostepnij