Przedszkole integracyjne rozpoczyna rok szkolny 2016/2017

Przedszkole Integracyjne „Akademia Mądrych Sówek” – inauguracja roku szkolnego.

przedszkole Integracyjne KatowiceDziś wspólnie z Niepubliczną Szkoła Podstawową Nasza Szkoła zainaugurowaliśmy działalność naszego przedszkola.
Uroczystość odbyła się w szkolnej auli. Gościliśmy pana Rektora Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach prof. Krzysztofa Szaflarskiego, Panią Prezes Spółki Economicus Magdalenę Chomacką, księdza Proboszcza Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Jana Bosko w Katowicach Piotrowicach, przedstawicieli NZOZ All Medicus, Nauczycieli, Rodziców, naszych Uczniów i oczywiście naszych kochanych Przedszkolaków. W czasie uroczystości Pan Rektor obiecał objąć patronatem uczelni obie nasze placówki, a Pani Prezes obiecała, że w dalszym ciągu będzie dbać o nowoczesne wyposażenie naszych sal.

Dla wszystkich, którzy w związku z inauguracją odwiedzili naszą stronę po raz pierwszy kilka informacji o naszym przedszkolu.

Przedszkole integracyjne z misją

przedszkole Integracyjne Katowice PiotrowiceKatowickie Przedszkole Mądrych Sówek powstało, aby zapewnić dzieciom, również tym z autyzmem harmonijny rozwój połączony z dobrą zabawą. Specjalnie opracowany program dydaktyczny przygotowuje dzieci do podjęcia edukacji szkolnej i pomaga im w usamodzielnieniu się. Otwierając się na wychowanie integracyjne, nasze przedszkole zapewnia jednocześnie zindywidualizowany program nauczania. Dzięki temu każdy przedszkolak może liczyć na wsparcie i realizację programu dydaktycznego, dostosowanego do swoich konkretnych potrzeb. Atmosfera życzliwości oraz tolerancji sprawia, że dzieci czują się w Akademii Mądrych Sówek, jak w gronie najlepszych przyjaciół.

Akademia Mądrych Sówek znajduje się w Katowicach Piotrowicach w budynku Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej. Do dyspozycji Państwa dzieci oddajemy bardzo atrakcyjnie wyposażone pomieszczenia, w których realizowane są zajęcia ruchowe, taneczne, muzyczne i rozwojowe. Każde dziecko może liczyć na udział w specjalnym programie adaptacyjnym, który ułatwi mu zaaklimatyzowanie się w naszej Akademii i poznanie swoim nowych kolegów i koleżanek. Zapraszamy do Akademii Mądrych Sówek dzieci z Katowic oraz okolicznych miejscowości. Znajdujemy się w miejscu z bardzo dogodnym dojazdem i dysponujemy własnym dużym i bezpłatnym parkingiem. Dla osób starszych i osób poruszających się na wózkach inwalidzkich czy też z wózkami dziecięcymi mamy do dyspozycji windę z poziomu parkingu.

W tym semestrze mamy jeszcze wolne miejsca dla dzieci 3 i 6 letnich.  Wszystkich zainteresowanych lub niezdecydowanych zapraszamy do KONTAKTU

 

Udostepnij