Dzień Przedszkolaka

Tak spędziliśmy dzień przedszkolaka!

Podczas Dnia przedszkolaka było mnóstwo zabawy i bardzo dużo ciekawych zajęć! Z pewnością każdy przedszkolak wyszedł zadowolony. 🙂 Co najważniejsze, każdy dostał kolorowy balonik z własnym imieniem! 🙂

 

Dzień przedszkolaka

Po raz pierwszy święto to obchodzono 20 września 2010 roku w Łodzi. Stamtąd też wypłynął pomysł o jego utworzeniu. Pomysłodawczynią dnia przedszkolaka jest dyrektorka Przedszkola Miejskiego nr 39 w Łodzi. Ta świetna myśl spotkała się z wielkim entuzjazmem oraz aprobatą innych dyrektorów przedszkoli.

Przedszkolaki wraz z opiekunami, w premierowym dniu przedszkolaka, zasadziły młode dęby, które zostały symbolem tego wydarzenia. Każdy maluch mógł zaprezentować swoje umiejętności, czy to taneczne, czy wokalne. Przygotowano dla dzieci ogrom zabaw i gier, każdy znalazł coś dla siebie. Oprócz tego, na koniec całego wydarzenia, dzieci puściły mnóstwo kolorowych balonów wprost do nieba jednocześnie śpiewając specjalnie przygotowany hymn przedszkolaka! Z pewnością był to wspaniały dzień pełen emocji i radości maluchów.

Jak to wygląda teraz?

Dzień przedszkolaka obchodzimy już szósty raz! Każde przedszkole ma swój sposób na przygotowanie i spędzenie tego dnia. Warto wybrać się z maluchami w jakieś ciekawe miejsce. Może być to na przykład kino lub teatr. Ciekawym sposobem na spędzenie tego czasu może być również zaproszenie specjalnego gościa. Tutaj mamy szerokie pole do popisu. Może być to policjant, żołnierz, dogoterapeuta,  strażak, czy kominiarz i wiele innych osób, które wykonują ciekawe zawody! Przecież każdy wie, dzieciaki uwielbiają różnego rodzaju umundurowania i przyrządy. Innym, podobnie atrakcyjnym pomysłem, jest zorganizowanie całkowicie nowej zabawy lub gry, podczas której będzie można wygrać nagrody, czy drobne upominki! Prawdopodobnie mały prezencik ucieszy każdego szkraba, a przecież najważniejsze to uśmiech i radość maluchów!

Dzień przedszkolaka

Oficjalne decyzje, co do uchwalenia Dnia Przedszkolaka przyjęto 13 września 2013. W związku z tym, od tej pory, jest to święto ogólnopolskie. W 2013 roku święto było obchodzone pod hasłem “Przedszkolaki to eko-dzieciaki”, a w 2014 brzmiało “Przedszkolaki do sprawne dzieciaki”. Godny uwagi jest fakt, że za tradycję dnia przedszkolaka przyjęło się wypuszczenie balonów z marzeniami dzieci.

Rok 2013 to rok oficjalnych decyzji. 13 września 2013 roku została przyjęta uchwała o ustanowieniu dnia 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Pierwszy oficjalny Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka odbył się pod hasłem „Przedszkolaki to eko-dzieciaki”. W roku 2014 było to „Przedszkolaki to sprawne dzieciaki”, a w 2015 – „Miasto Łódź z przedszkolakami bawi się wraz z rodzicami”. Co ważne tradycją tego dnia stało się wypuszczanie w powietrze kolorowych baloników z marzeniami dzieci.

 

Udostepnij