Dzień ekologa

Ekologiczne życie.

Dzień ekologaTemat ekologii towarzyszy nam wiernie na każdym kroku. Staramy się w nim odnajdywać i poszerzać własne horyzonty. Cały czas uczymy się czegoś nowego; jak i co oddziałuje na siebie w przyrodzie. Zbieramy informacje jak możemy dbać o nasze otoczenie, aby żyć w zdrowym i przyjaznym środowisku. O ile łatwiej byłoby, gdybyśmy byli obeznani z tą wiedzą od najmłodszych lat?

Przedszkolna potrzeba wiedzy.

kącik przyrodyCo? Jak? Skąd? Dlaczego? Po co? Chęć poznawania świata dla przedszkolaka jest niepowstrzymana. Tutaj właśnie pojawia się ekologia – nauka o tym co w trawie piszczy. Dzieci mogą dowiedzieć się wszystkiego co najważniejsze o funkcjonowaniu środowiska. Oczywiście korzyści nie kończą się na samym zaspokajaniu dziecięcej ciekawości! W pojęcie ekologii wchodzi wiele różnorodnych tematów. Dzieci uczą się nie tylko żyć w zgodzie z naturą; uczą się jak chronić środowisko. Świadomość bycia częścią ekosystemu pozwala w pełni się w niego zaangażować. Uświadamianie naszych pociech pozwoli, im się rozwinąć. Wszystko to zaowocuje w przyszłości. Jako pokolenie, które przytomnie zatroszczy się o ekosystem.

Ekologia dla przedszkolaków.

dzień ekologa w przedszkoluWłaśnie dlatego stawiamy w naszym Przedszkolu na edukację dzieci w zakresie ekologii. Wszędzie możemy spotkać się z pomocnymi materiałami. Od książek po filmy czy nawet gry. Spacer śladami leśnych mieszkańców? Dzień Ziemi? Wyhodowanie swojej własnej sadzonki? Budowanie miast ze starych kartonów? Jak najbardziej! Edukacja ekologiczna bawi, ale przede wszystkim uczy. Nasze przedszkolaki mają okazję nauczyć się żyć globalnie i odpowiedzialnie. W prosty sposób pomagamy zakorzenić, im troskę o przyszłość świata. Przy okazji sami możemy nauczyć się więcej, niż można się spodziewać. Tym razem szykujemy się do Dnia Ekologa. Efekty naszej pracy zobaczycie na przygotowanym przez nas plakacie 🙂

Udostepnij